Naprawa pompy hydraulicznej

Pompy hydrauliczne mają wiele zastosowań. Maszyny te wymagają konserwacji i naprawy, aby działały prawidłowo. Istnieje wiele powodów, dla których pompa może wymagać naprawy. Niesprawność, zużycie i kawitacja są częstymi przyczynami nieefektywności. Oprócz zużycia pompa może używać oleju o niskiej lepkości lub nie ma płynu w zbiorniku.

Pompy zębate
Jeśli twoja pompa hydrauliczna jest wyposażona w pompę zębatą, być może nadszedł czas na jej naprawę. Pompy zębate ulegają zużyciu eksploatacyjnemu, co obniża ich sprawność. W miarę zużywania się kół zębatych występują również zwiększone luzy między obudową a zębami zębatymi, co powoduje większy poślizg przepływu. Zużycie to ma początkowo niewielki wpływ, ale z czasem może mieć znaczny wpływ na wydajność pompy.

Pierwszym krokiem w naprawie pomp zębatych jest ich sprawdzenie i nasmarowanie. Powinieneś również upewnić się, że są one poprawnie założone. Należy również upewnić się, że głowica pompy zębatej jest prawidłowo osadzona na przekładni zębatej, a wszystkie śruby są odpowiednio dokręcone. Po drugie, należy sprawdzić koła zębate pod kątem zanieczyszczeń i sprawdzić, czy nie są uszkodzone lub czy nie ma w nich żadnych ciał obcych. Na koniec sprawdź, czy nie ma wycieków i uszkodzeń uszczelek.

Pompy łopatkowe
Pompy łopatkowe służą do pompowania płynu przez układy hydrauliczne. Mogą jednak doświadczać trudności, jeśli nie działają prawidłowo. Te trudności mogą obejmować niski poziom płynów, zakleszczone elementy i brak oleju. Na szczęście istnieje kilka rozwiązań tych problemów. Jednym ze sposobów rozwiązania tych problemów jest wymiana uszkodzonych elementów na nowe.

Pompy łopatkowe są wysoce niezawodne i ciche, ale mogą mieć problemy, tak jak każda inna pompa. Właściwa konserwacja i naprawa zapewnią, że Twoja pompa łopatkowa będzie działać przez wiele lat. Pompy te wykorzystują łopatki uruchamiane ciśnieniem lub sprężynowe, aby przetłaczać płyn przez system. Mogą być bardzo łatwe do naprawy, ponieważ łopatki są wymienne.

Pompy śrubowe
Pompy śrubowe to pompy wyporowe z silnikiem elektrycznym. Śruby wewnątrz pompy wchodzą i wychodzą z cylindra, zwiększając ciśnienie i odprowadzając płyn. Podczas pompowania oleju, lepkich materiałów lub wody użytkownicy powinni smarować śrubę i jej elementy, aby przedłużyć żywotność pompy.

Pompy śrubowe to stosunkowo proste maszyny z zaledwie kilkoma ruchomymi częściami, co czyni je idealnymi do konserwacji DIY. W przeciwieństwie do innych pomp, pompy śrubowe nie wymagają łożysk oporowych ani płyt oporowych. Wymagają również tylko jednego uszczelnienia mechanicznego, którym jest mieszek. To uszczelnienie mechaniczne zapobiega uszczelnieniu pompy podczas przestojów.

Pompy łopatkowe z wieloma łopatkami
Pompy łopatkowe to pompy okrągłe, które mają wiele łopatek. Gdy pompa pracuje prawidłowo, płyn przepływa między łopatkami i jest wypychany przez otwór tłoczny. Kierunek przepływu płynu można zmienić poprzez zmianę kierunku obrotów pompy. Pompy te są często używane do rozładunku i opróżniania zbiorników.

Pompa łopatkowa działa poprzez obracanie wału napędowego, który obraca łopatki w obudowie mimośrodowej. Tworzy to wnękę w kształcie półksiężyca między wirnikiem a krzywką. Płyn jest następnie przepychany przez wnęki i wyciskany przez otwory wylotowe w krzywce. Aby pompa łopatkowa działała prawidłowo, konieczna jest regularna konserwacja i naprawy.

Pompy śrubowe z wieloma łopatkami
Pompy śrubowe z wieloma łopatkami służą do pompowania cieczy w pompie hydraulicznej. Otwór ssący pompy wciąga ciecze z wlotowej strony wirnika pompy do obszaru tłocznego pompy. Wiele łopatek pompy zostało zaprojektowanych tak, aby zapobiegać niezrównoważonemu ciągowi hydraulicznemu. Zazwyczaj pompy śrubowe pompują olej opałowy lub inne lepkie płyny.

Łopatki przesuwne są łatwe do wymiany. Można je łatwo zdjąć z głowicy pompy, wymienić i ponownie zainstalować. Montaż nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi, dzięki czemu naprawę można przeprowadzić, gdy pompa jest jeszcze w eksploatacji.

Oferta: https://hydromotor.pl/czesci-pomp-hydraulicznych

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.